תנור אפיה

תנור אפיה

לא משנה כמה אתה מוכשר עם מחבתות ולא חשוב כמה אתה מוצלח בהתקנת סלטים מושלמים. גם אין קשר בין זה לבין יכולת הכנת הכריכים שלך. ללא תנור אפיה אתה מחמיץ אספקט שלם של בישול מבלי להרגיש. אז נכון, נורא כיף להקפיץ כמה ירקות חתוכים ונתחי עוף ואין כמו לטגן קציצות גבינת עזים בציפוי פירורי לחם, להניח על כמה עלים ירוקים בליווי של פירות טריים ורעננים, אבל בוא נודה על האמת, טבח שלא יודע לאפות הוא לא טבח.

צעירים רבים מבלים את שנות הבגרות הצעירה שלהם ללא תנור ומשכנעים את עצמם שהם תותחים במטבח. לא נעים להגיד, אבל יש לנו חדשות בשבילכם, אי אפשר לקרוא לזה מטבח בכלל אם אין בו תנור אפיה. ואנחנו לא מדברים על תנור מהסוג שעומד לו בודד בחוסר מעש ואומר תודה אם פעם במאה שנה מכניסים אליו תפוחי אדמה לאפיה בתבנית עם עשבי תיבול ושמנת. אנחנו מדברים על תנור שמח ופעיל שאופים בו לחמים, עוגות, פשטידות, פיצות וכיו"ב.

דוגמה לתנורי אפיה

תנור אפיה כסוף
תנור אפיה שחור

תנור אפיה, הבסיס של הבסיס

לעתים גם טבחים מיומנים נרתעים מעבודה עם תנור אפיה. הסיבות לכך מגוונות. ראשית, אין דבר כזה דבר טבח ללא אש אבל ישנם כאלו שהתחילו את העבודה שלהם ללא שהייתה להם גישה לתנור. אין מה לעשות, להבות הן כלי בישול זמין מאוד. בנוסף, כאשר אתה מניח משהו במחבת או בסיר על אש גלויה, אתה יכול לפקח עליו. כשמשהו נמצא בתוך תנור אפיה, הניטור והשמירה עליו אינם אופטימליים.

בשביל לעבוד עם תנור אפיה אתה צריך טאץ', אתה צריך יכולת לתקשר עם חומרי הגלם שנאפים בתוך התבנית או הסיר מבלי לראות אותם. מדובר על קשר כמעט מיסטי עם המזון ואנשים רבים נמנעים מכך. עם זאת, אם אין לך יכולת או רצון לפתח את הקשר הזה שבא לידי ביטוי בזמן השימוש בכל תנור אפיה, אז אולי אתה לא כל כך מתאים למקצוע הזה. קל מאוד להכין אוכל שניתן לראות. לבשל אוכל בכיסוי עיניים או כשהוא מוצפן באיזה תנור אפיה, זו כבר משימה לטבחים אמתיים בלבד.

איזה תנור אפיה כדאי לרכוש?

כיום ישנם תנורים רבים שמוצעים למכירה ולעתים המבחר מסנוור מאוד. באופן עקרוני השאיפה היא ראשית לעמוד במסגרת התקציב. תנור אפיה יכול לעלות החל מאלף שקלים חדשים עבור דגם פשוט וצנוע ללא תכניות רבות או עיצוב מרשים אך תנור אפיה מודרני ומתקדם יכול לעלות גם עשרות אלפי שקלים. ההמלצה היא לרכוש תנור אפיה מחברה מוכרת שמספקת אחריות עבור המוצרים שלה ושיש לה מוניטין רב ושנים ארוכות של ניסיון בתחום. חברה כזו פעילה כבר עשרות שנים בישראל ויש לה אלפי נקודות מכירה ומגוון עצום של דגמים של תנור אפיה.