מכונות סיגריות

מכונות סיגריות

מכונות סיגריות אוטומטיות לממכר סיגריות. חברתנו מציעה מגוון פתרונות למכירה, השכרה או הצבה ותפעול ללא עלות של מכונות סיגריות אוטומטיות המיועדות למקומות ציבוריים.

לצפייה בדגמים השונים של מכונות סיגריות למכירה - לחץ כאן

רשותכם מאמר חובה לקריאה - אם אהבתם תעשו לייק!

למה צריך מכונות סיגריות ?

אלה מתוכנו שמעשנים בוודאי נקלעו לא פעם לתופעת ה"תקוע בלי סיגריות" בכמה תרחישים שונים, אם באמצע הלילה, או סתם בשעת צהריים כשהמכולת הסמוכה סגורה. אחד הפתרונות הנפוצים לבעיה זו קרוי"מכונה אוטומטית לממכר סיגריות" ובצורתו המקוצרת: "מכונת סיגריות". סוגים רבים של מכונות לממכר סיגריות פזורות בכל רחבי הארץ, במוסדות להשכלה גבוהה, מפעלים, סופר מרקטים, צה"ל, מועדונים ועוד ועוד. על אף קיומם של מחקרים רבים המורים על כך שהעישון מזיק לבריאות, בכל זאת - לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - מעל 25 אחוזים מקרב האוכלוסייה הבוגרת בישראל מעשנים. משמעות הנתון הזה היא שכל אדם אחד מתוך ארבעה שיש בסביבתו מכונת סיגריות הוא לקוח פוטנציאלי. ואם זו סביבה גברית מוגדרת, שיעור המעשנים מגיע עד כשליש מהאנשים באותה סביבה.

מודל עסקי

כמו בכל עסק מסחרי, המודל הוא פשוט מאד: קונים מהסוכן בזול ומוכרים ללקוח ברווח.

היכן קבור הכלב?

מבחינה חוקית, אין להציב מכונות אוטומטיות למכירת סיגריות במקום שבו אין אפשרות לפקח על גיל הקונים, במידה ומצויים באזור המכונה כאלה שלא הגיעו לגיל 18 שהוא הגיל שמותר להתחיל לעשן ע"פ החוק. בתקופה האחרונה, יותר ויותר רשויות מקומיות אוכפות באופן מוחלט חוק זה.

מבחינה עסקית, בניגוד למכונות אוטומטיות אחרות שאפשר למצוא במחיר המסתכם בכמה אלפי שקלים בודדים, מכונות סיגריות אוטומטית היא מכונה יקרה באופן יחסי, וככל שנרצה למכור מבחר סיגריות גדול ומגוון יותר, יעלה גם מחיר המכונה בהתאם. מחיר מכונת סיגריות חדשה קטנה הוא החל ב - 9000 ש"ח ועשוי להגיע לעלות של כ - 25,000 ש"ח למכונה גדולה. גם מחיר המכונות המשומשות אינו נמוך בהרבה. מציאת מכונת סיגריות קטנה בפחות מ - 6,000 ש"ח היא מקרה נדיר. הסיבה לכך פשוטה, לעומת סוגים אחרים של מכונות כמו שתייה קרה, או שתיה חמה, תכיפותן של תקלות במכונות סיגריות נמוכה בהרבה, ומכיון שכך ההבדל בין מכונה חדשה לישנה אינו משמעותי [לשם השוואה מכונת שתייה קרה חדשה עולה כ-20,000 ש"ח, לעומת משומשת שניתנת להשגה ב 4,000 ואף פחות מכך].

אולם ה"חסרון" שנובע מהמחיר הוא גם יתרון גדול, שכן הסיכון בהשקעה במכונת סיגריות פוחת באופן משמעותי כשהרוכש יודע שאם העסק לא יצליח כפי שחזה, עדיין יוכל למכור את המכונה ללא הפסד גדול. מכונות סיגריות משומשות [בפרט מחברות מסוימות] הינן מצרך מבוקש, ונחטפות מיד, לעומת מכונות השתיה השונות.

הוצאה נוספת שעל המשקיע לקחת בחשבון היא רכישת קורא שטרות. מרבית הצרכנים משתמשים בשטרות בשעה שהם קונים סיגריות משום שמחירה של חפיסת סיגריות אינו פחות מכמה עשרות שקלים בודדים. קורא השטרות גורם לייקור משמעותי של המכונה בכ-2500 עד 3500 ש"ח [תלוי בדגם]. מובן שישנה אפשרות לא להתקין קורא שטרות, אולם כך המכונה לא תמצה את מלוא פוטנציאל המכירה.

היתרון הגדול במכונת הסיגריות, הוא שהסיגריות אינן עסק עונתי, המעשנים מעשנים בקיץ ובחורף, ההכנסה היא הכנסה יציבה ללא הפתעות [בשונה ממכונות שתיה חמה וקרה]. בצירוף היתרון של המכונה שהיא פשוטה ביותר לתפעול ונקייה כמעט לגמרי מתקלות, ניתן לומר שהיתרונות הנם שווי ערך למחיר הגבוה יחסית של מכונת הסיגריות.

מכונות סיגריות