חשיבות בבחירת מיקום מכונות שתייה

מכונת שתייה אוטומטית

מכונות שתייה אוטומטיות מצויות בפריסה רחבה. ענף זה אשר נמצא בצמיחה מתמדת ימשיך להרחיב את פריסתו בציבור. אך לא כל מכונה מייצרת הכנסות מספקות לבעליה עקב בחירת מיקום לקויה או מראה לא מושך ומספר טיפים נוספים המובאים במאמר זה.קיימים מספר מיקומים מנצחים להצבת מכונות שתייה אוטומטיות. באופן כללי, מקום טוב הוא מקום שיש בו תנועה רבה של הולכי רגל. לאותם הולכי רגל יש נטייה להסתכל סביב, לבדוק בכל מקום שהם עוברים ובסופו של דבר לקנות.

מיקומים למכונות שתייה כגון מבני משרדים, פארקי שעשועים, תחנות רכבת תחתית, כיכרות, חופים וקניונים מאופיינים בתנועת אנשים רבה ולאורך זמן. אלו מקומות בהם המראה האטרקטיבי של מכונת השתייה יוכל למשוך אנשים ולהגביר מכירות.

מכונות שתייה אוטומטיות תלוי רבות במראה שלהן

מכונת שתייה שתמשוך את עינו של הלקוח, תהיה בעלת מראה חדשני ואטרקטיבי, תגרום ללקוח בסופו של דבר לבצע קנייה.

מיקומים מנצחים נוספים הם מקומות בהם אנשים צריכים לחכות או להסתובב במשך פרקי זמן ארוכים. במקומות אלה אנשים נוטים לבצע קניות של מוצרים ממכונות אוטומטיות כי הם משועממים. מקומות שבהם אנשים נוטים לחכות הרבה זמן הן מספרות, בתי ספר ומרכזי חינוך, מרכזי שירות אוטומטי, מסופי אוטובוס, תחנות רכבת ושדות תעופה. במקומות אלה רצוי למקם את המכונות האוטומטיות ליד פינות ישיבה ואזורי עישון, אלה יהיו המקומות שבהם אנשים נוטים יותר להישאר להסתובב ולכן להגדיל את הסיכוי למכירה.

בנוסף, מיקום טוב למכונות אוטומטיות הוא מקום שבו אנשים באים לנפוש או לטייל.

מקומות כגון אתרי קמפינג (מחנאות), בתי מלון, אתרי נופש, נקודות העצירה המובילות לשם כגון תחנות רכבת, תחנות אוטובוס, מסופי אוטובוס ותחנות דלק ומזון מהיר.

אנשים עוצרים במקומות אלה משום שבדרך כלל הם מרוחקים יותר ממרכזי קנייה ולכן הנטייה היא להיעזר במכונות האוטומטיות. יש נטייה לקנות משהו שהם לא באמת צריכים אלא כחלק מהחוויה הכללית.

המפתח להצלחתן של מכונות שתייה האוטומטיות טמון במיקומן

מפתח ההצלחה למיקום מכונת השתייה מבוסס על ניתוח התנהגות הצרכן והרגלי הצריכה שלו. פרט לתנועה רבה של הולכי רגל, יש חשיבות גם לתדירות הקנייה. גם משרדים יכולים להיות מיקום טוב למכונות שתייה אוטומטיות. לכאורה נדמה שבגלל הכמות המצומצמת יותר של אנשים רמת המכירה תהיה נמוכה, אולם גם סביבת העבודה משפיעה על הרגלי הצריכה.

הצבתן של מכונות שתייה אוטומטיות במשרדים ומפעלים מלווה בעלויות תפעול נמוכות יחסית, אין התעסקות רבה עם המכונות והתחזוקה השוטפת מספיקה כדי לשמור על תקינותן.

דווקא במשרדים ומפעלים יש פוטנציאל למכירה של מוצרים ממכונות שתייה או מכונות מזון, גם אם באזור יש חנות או מינימרקט או אפילו אם קיים חדר אוכל. אזור המכונות האוטומטיות הופך להיות מקום מפגש לעובדים, במידה ויש סידור עבודה במשמרות, אזי המכונות האוטומטיות אשר זמינות 24/7 מקלות על העובדים בשעות שמעבר לשעות העבודה הרגילות. עבור המעסיק זה הפתרון המועדף משום שזמן ההפסקות של העובדים מתקצר ויחד עם זאת העובד מרוצה יותר ומרגיש מתוגמל.

החשיבות בבחירת המיקום להצבת מכונות שתייה אוטומטיות היא קריטית לשם הצלחה עסקית. חשוב שבחירת המיקום תיעשה לאחר בדיקה מקיפה של האתר המיועד, בחינת אופי המקום, מידת תנועת האנשים, בחינת הצרכים של הלקוח בבחירת המוצרים והתאמת המוצר ללקוח, כדי למקסם את המכירות הפוטנציאליות של המכונות האוטומטיות.