מכונות ממכר אוטומטיות בדרך להצלחה עסקית

מכונות ממכר אוטומטיות

מכונות ממכר אוטומטיות לממכר מוצרי צריכה מהוות מנוף עסקי להצלחה עבור יזמים בארץ ובחו"ל. התפתחות הענף בעולם בכלל ובישראל בפרט, מעודדת את רצונם של אנשי עסקים רבים, לבנות ולהשקיע בקו מכונות אוטומטיות ולהצטרף למגמה הנמצאת במשק מזה עשור. התפתחות זו צוברת תאוצה במקביל להתפתחויות הטכנולוגיות. אך עם זאת, כבכל עסק, על המשקיע להתייחס למיקום המכונה, פיקוח ובקרת איכות תחזוקתי ופיננסי ולהבין את קהל הצרכנים הייעודי והיכולת להניע אותו לפעולה, תוך פניה לפלח השוק הנכון, על מנת למקסם את הרווח על ההשקעה.

ניסיון + ידע + טכנולוגיה = הצלחה עסקית

תהליך האוטומציה הינו תהליך מהפכני המאפיין באופן בולט את השינויים הטכנולוגיים של העשור האחרון. ענף מכונות השתייה, והמכונות האוטומטיות ככלל, מתחזק לנוכח שינויים אלה, ומתפתח בהתאם, כך שכיום ניתן להשיג מכונות אוטומטיות העונות לכל דרישות הצרכן, כגון מכונות אוטומטיות המאפשרות תשלום בכרטיס אשראי או באמצעות הטלפון הנייד, מכונות אוטומטיות בעלות מסך מגע, מכונות אוטומטיות הנשלטות מרחוק ואף מכונות שתייה חמה המאפשרות ללקוח להתאים את המוצר לטעמו האישי בדיוק רב, תוך הקפדה מרבית על איכות.

נתונים סטטיסטיים שנאספו בקרב ספקיות מכונות השתייה האוטומטיות המובילות בארה"ב, מעלים מספר אתרים, מיקומים אסטרטגים למכונות ממכר אוטומטיות, אשר נתפסים כרווחיים ביותר עבור יזמים בענף המכונות:

מכונות ממכר אוטומטיות במפעלים

מפעלי "צווארון כחול" נחשבים לאתרים בטוחים עבור ספקי מכונות שתייה, אשר מספקים הכנסה יציבה עבור אותם ספקים במשך 60 השנים האחרונות. המפעלים הרווחיים ביותר הם אלו שרוב עובדיהם הינם גברים, זאת היות ונמצא כי לגברים נטייה חזקה משל נשים לצרוך מזון ושתייה ממכונות אוטומטיות וכן כי גברים העובדים במפעלים נוטים פחות לעזוב את שטח המפעל בזמן הפסקות צהריים.

מכונות ממכר אוטומטיות במחסנים

מחסנים נמצאו כאתרים רווחיים ביותר עבור ספקי מכונות שתייה אוטומטיות, בעיקר כאשר מדובר במחסנים המשמשים מספר מותגים, ושמספר עובדיהם עשוי להגיע למאות עובדים. היות והנטייה היא להשאיר מחסנים אלו פתוחים 24/7, העבודה היא על בסיס משמרות, כאשר העובדים מקבלים תשלום גם עבור הפסקות. במצבים כאלה, נוטות ההפסקות להיות קצרות יותר, ולרוב נוטים העובדים שלא לצאת משטח המחסן בזמן ההפסקה, ולהשיג מזון ושתייה באמצעות מכונות אוטומטיות המוצבות במקום.

מכונות ממכר אוטומטיות בבנייני משרדים

בנייני משרדים גדולים עשויים להוות אתרים רווחיים עבור מכונות אוטומטיות, אך עם זאת, הנתונים מצביעים על כך שהרווח עבור לקוח אחד בבניין משרדים, מהווה כמחצית מהרווח עבור לקוח אחד במפעל "צווארון כחול". זאת בעיקר היות והעבודה בבנייני משרדים מתקיימת בשעות עבודה רגילות, ללא פעילות נוספת בשעות הערב. כמו כן, משרדים עשויים לשכור לשירותיהם חברות קייטרינג, המציבות תחרות קשה לספקי מכונות אוטומטיות. עם זאת, יתרונם של בנייני משרדים עבור ספקי מכונות אוטומטיות, נעוץ בשעות ההפסקה הגמישות, היוצרות תנועה רבה יותר בחדרי ההפסקה (בהם מוצבות מכונות אוטומטיות בדר"כ), במהלך יום העבודה.

מכונות ממכר אוטומטיות בבתי מלון

רוב בתי המלון דורשים פריטים שונים עבור המכונות האוטומטיות המוצבות במלון, כגון משחת שיניים, מסרקים וכד'. מלבד לכך, אלא אם מדובר במלון גדול במיוחד, סביר להניח שהרווחים שיופקו מהמכונות האוטומטיות יהיו יחסית צנועים. היתרון באספקת מכונות אוטומטיות למלונות הוא שברוב המקרים לא נדרשים שירותי אחזקה יומיים.

הרווחיות העסקית בהחזקת מכונות אוטומטיות בבית העסק, נכנסת גם היא למערכת השיקולים, כאשר עבור מוזיאונים למשל, עשויות מכונות אוטומטיות לממכר טובין לייצר להכנסה כלכלית נוספת ולייעול השירות או לצמצום העליות הכרוכות בהחזקת כוח אדם מיותר.

לסיכום

יש לזכור כאמור, כי ההצלחה העסקית בתחום זה, כבכל תחום אחר, נשענת על ידע וניסיון המוביל לניצול נבון של המשאבים הטכנולוגיים,בחינה נבונה של מיקום המכונות, תמחור נכון, נראות פיזית ובחירת מוצרי צריכה רצויים הנותנים מענה רצוי לקהל המטרה.