מכונות קפה ביתיות - המדריך למתחיל

מכונות קפה ביתיות - המדריך למתחיל

בחירת מכונת קפה ביתית המדריך

מי לא אוהב לשתות קפה? מי לא אוהב להתחיל את הבוקר עם כוס קפה משובח ואיכותי שיעורר אתכם, ירענן אתכם ויכניס אתכם במצב רוח טוב אל תוך יום עבודה ארוך?

אנשים אוהבים לשתות קפה, בין אם מדובר באפשרות ליהנות מהפסקה (קפה וסיגריה), בין אם באפשרות לעורר את עצמכם אם צריך (בכל זאת, עובדים קשה), או פשוט באפשרות להתחיל את הבוקר בריענון טהור ואיכותי. יש אנשים שמסתפקים בקפה נמס, יש כאלה שמכינים לעצמם שחור, ויש כאלה שלא יכולים להסתפק בכך והם רוצים ליהנות מקפה איכותי ומשובח ללא עוררין. אם אתם מאותם האנשים, הרי שאתם מהלקוחות הפוטנציאליים של מכונות קפה ביתיות.

מכונות אלו הן לא מה שאתם רואים בבתי הקפה, עצומות ומסיביות, אלא מכונות קטנות יחסית שעדיין יכולות להפיק בעבורכם קפה איכותי וטעים. אם בעבר שימוש במכונות קפה היה נחלתם של עשירים, היום כל אחד יכול לרכוש לעצמו מכונת קפה ביתית ולהנות מקפה משובח. עם זאת, בשוק קיימות מכונות קפה ביתיות רבות ומגוונות, חלקן עובדות על קפסולות קפה, חלקן על פודים ועוד. על מנת שתוכלו לרכוש לעצמכם מכונה טובה שמתאימה לצרכים שלכם, חשוב לדעת מה הן האפשרויות הקיימות.

הבחירה הנכונה למושבעי הקפה

מי שאוהב קפה, מי שמכיר את סוגי הקפה השונים, מי שרוצה להיות מעורב בהכנת הקפה ויש לו סבלנות - שירכוש מכונת קפה ביתית ידנית. במכונה זו אתם תהיו אחראיים על הפעלת הלחץ לטחינת הקפה ועוד פעולות שונות שבמכונות אחרות נעשות באופן אוטומטי. אם אתם רוצים להיות מעורבים בהכנת הקפה שלכם, יש לכם ידע וסבלנות - שווה לכם.

עוד באפשרויות היא מכונת קפה ביתית חצי אוטומטית, מי שרוצה להנות מההכנה של הקפה אבל בלי לדאוג למיומנות מדויקת וכמובן להנות מתוצאה טובה - מכונה ביתית חצי אוטומטית מתאימה לו. מדובר במכונות שכיחות במיוחד. יש מכונות מסויימות בהן אתם אחראיים על הקצפת החלב, באחרות זה נעשה באופן אוטומטי.

איכות הקפה נקבעת בסופו של דבר על ידי איכות המים, טריות הקפה, אופן קליית הפולים ועוד. ככל שתדעו יותר על סוגי קפה, תוכלו לבחור בפולים איכותיים שישיגו לכם כוס קפה משובחת.

האפשרות האחרונה היא שימוש במכונת קפה ביתית אוטומטית, הפעולה היחידה שאתם מבצעים היא לחיצה על כפתור. כל שאר הפעולות כמו טחינת הקפה, החליטה וכ'ו - המכונה מבצעת באופן אוטומטי לגמרי. קנייה של מכונה אוטומטית מאפשרת לכם גם להנות מהסרת הצורך לניקיון - המכונה מבצעת שליטה וניקוי בעצמה ומפנה את השאריות למיכל אשפה קטן. גם במכונות אוטומטיות ניתן לבחור במכונה שמאפשרת הקצפה ידנית או הקצפה מובנית של החלב.

האפשרויות נמצאות מולכם, כעת שנותר לכם הוא להחליט מה היא המכונה הביתית שמתאימה לכם וכמה אתם רוצים להשקיע על מנת ליהנות מקפה איכותי ומשובח.