הרגלי צריכה של קפה

שינויים בהרגלי צריכה של קפה

בלי שנשים לב עברנו שינוי מהפכני בשני העשורים האחרונים בכל הנוגע להרגלי צריכת הקפה שלנו.

מאומה שחיה על נס דליל הפכנו למעצמה רצינית שמייצאת את התוצרת שלה לכל רחבי אירופה. מפעלים ישראליים מרביצים תורה בגויים ומלמדים אותם מאיפה משתינה מכונת האספרסו. כמו כן ממגוון בסיסי של בוץ ונס הפכנו לעם שדובר בצורה זורמת את שפת הלאטה, המקיאטו והאספרסו הכפול הארוך.

אם עד שנות התשעים הסתפקנו בפינג'ן ביתי ומביני העניין אף הגדילו לעשות ורכשו מקינטה, הרי שהיום ביותר ויותר בתים פרטיים ניתן למצוא מכונות קפה מקצועיות וחצי מקצועיות ולכל אחד יש את המותג האהוב עליו ואת צורת ההכנה האהובה עליו.

כמו כן אם בעבר גבר אמיתי היה שותה שחור חזק, הרי שהיום אספרסו קצר הוא דווקא סמל לגבריות, לאלגנטיות ול"הבנת עניין". אין זה פלא שתלונות רבות נשמעות בדבר איכות הקפה הירודה כששומעים על סיפורים של ישראלים שחזרו מחו"ל. רשתות ישראליות כובשות בסערה את השווקים העולמיים ותרבות הקפה מתחזקת והופכת לשנייה לתרבות היין. מתברר שגם קפה הוא סוג של אמנות למביני עניין.

מכונות קפה, חוזק הקפה וסוגיו

כיום ניתן להשיג כמעט בכל בית קפה מיני תערובות שונות שמוכנות במקום או מיובאות מחו"ל.

ישנם סוגים רבים של קפה ושל מכונות קפה והקהל הרחב רוכש כמויות נאות שהולכות וגדלות מדי שנה. למרות שישנן תערובות שונות בעוצמות שונות, חוזק המשקה מושפע במידה רבה מכמות האבקה שנשתמש בה בעת הכנת המשקה. כך למשל אספרסו או הפוך חזק הם משקאות שבנפח קבוע שמשמש בדרך כלל להכנת כוס או ספל נשתמש בשתי מנות אספרסו. הדבר דומה להכנת כוס קפה שחור משתי כפיות במקום אחת. דווקא לאספרסו ארוך אין משמעות מהבחינה הזו כיוון שאז מדובר בסך הכל על מזיגה של כמות גדולה יותר של מים.

התאמת מכונות קפה ביתיות לאופי הישראלי המשתנה

הרגלי צריכה של קפה

עם המהפכה של אנינות הטעם הקפאינית הגיעה גם המהפכה המתבקשת בתחום מכונות קפה ביתיות. במשרדים רבים מותקנות מכונות קפה מקצועיות וחצי מקצועיות שמזכירות מכונות קפה שניתן למצוא במסעדות ובבתי קפה ברחבי הארץ. מכירה של מכונות קפה ביתיות בתחנות דלק היא עדות חיה לכך שמשהו טוב עובר עלינו כצרכנים. מאחר וכיום לא מקובל כבר לארח מבלי להציע כוס איכותית מהבילה במידה ואתם בעלי משרד שמקבל לקוחות עסקיים, שמארח קולגות וכיו"ב, רוב הסיכויים שלא תרשו לעצמכם להחזיק מכונות קפה אוטומטיות ותשקיעו את הזמן ואת הכסף ותרכשו מכונות קפה מקצועיות או כאלו שמופעלות בקפסולות. כי ככה זה בעולם בו הקפה הוא המים החדש...

מכונות קפה ביתיות